Záložka do knihy spája slovenské školy

16. 11. 2023 | Nezaradené

Každoročne v októbri sa zapájame do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy. Tohoročná téma: Hrdinovia detektívnych románov oslovila niektorých žiakov našej školy, ktorí v stanovenom čase tvorivou metódou vyrábali záložku do knihy. Záložky boli odoslané žiakom partnerskej strednej školy, ktorú nám pridelil vyhlasovateľ súťaže. Tento rok našou partnerskou školou bola Stredná odborná škola technická v Košiciach (škola, ktorá ponúka 4-ročné študijné odbory: mechanik hasičskej techniky, technik vodár vodohospodár, mechanik elektrotechnik, technik energetických zariadení, mechanik stavebno-inštalačných zariadení; a 3-ročné učebné odbory: stolár, murár, tesár, strechár, maliar, krajčír). Vlastná výroba záložiek je originálna, pútavá a inšpirujúca čitateľská aktivita, ktorá dokáže rozvíjať tvorivosť, podnietiť k čítaniu či vytvoriť priateľstvo s partnerskou školou. Ako sa našim žiakom i žiakom košickej SŠ podarilo splniť danú tému súťaže/projektu, posúďte prostredníctvom uverejnených fotografií a o rok sa staňte aktívnym tvorcom originálnej záložky. Tešíme sa na vás!

najnovšie články