„Strojár – Inovátor“

12. 04. 2024 | Nezaradené

Dňa 10.4.2024 sa žiaci zo IV.B triedy Andrej Kováčik a Erik Hojo zúčastnili súťaže " Strojár - inovátor " na Strojníckej fakulte na TU v Košiciach. Súťaže sa zúčastnilo len 20 žiakov z celého Slovenska. Žiaci prezentovali na súťaži práce z oblasti strojárstva a mechatroniky. Súťažiaci mali možnosť odborne diskutovať s jednotlivými členmi odbornej komisie a prezrieť si vystavené odborné projekty absolventov Technickej univerzity. Aj napriek tomu, že naši žiaci neobsadili prvé tri miesta, dokázali zúročiť svoje vedomosti z odborných predmetov na vysokej úrovni a krásne reprezentovali našu školu SPŠ IT I.G Tvrdošín. Všetci súťažiaci dostali na záver diplom, za absolvovanie súťaže, ktorý je pre nich bonusom na štúdium na TUKE v Košiciach. Víťazom blahoželáme.

najnovšie články