Polstoročie Spojenej školy v Tvrdošíne

26. 09. 2011 | Aktuality

Päťdesiatka je zrelý vek nielen v živote človeka, ale aj inštitúcie. Práve v týchto dňoch uplynulo 50 rokov od okamihu, kedy sa prvýkrát otvorili brány našej školy (vtedy Strednej priemyselnej elektrotechnickej školy v Tvrdošíne).

Aj keď viacerí naši študenti poznajú históriu priemyslovky z rozprávania svojich blízkych, nie všetci vedia ako to s jej vznikom a vývinom bolo. Preto si dovoľujeme priniesť niekoľko faktov z piatich desaťročí života našej školy, ktorú teraz poznáme ako Spojenú školu v Tvrdošíne.

Vznik školy súvisí s …

O niekoľko dní si päťdesiate výročie školy spoločne pripomenieme dôstojnými oslavami.

Program osláv, ktoré sa uskutočnia 7.októbra 2011 je nasledovný:

08:30 Ďakovná svätá omša v kostole Najsvätejšej Trojice v Tvrdošíne

10:00 Slávnostná akadémia v kine Javor Krásna Hôrka

12:30 Spomienkový akt pri soche Ignáca Gessaya

12:45 Recepcia v jedálni školy

Program pre všetkých našich študentov k 50-temu výročiu školy sa uskutoční v kine Javor  6. októbra 2011 v dopoludňajších hodinách.

Spoločne poprajme našej škole, aby sa jej darilo, aby jej brány opúšťali nielen odborne vzdelaní, ale aj múdri a humánne zameraní absolventi.

najnovšie články