Strojárska olympiáda

13.2.2020 sa konal 13. ročník Strojárskej olympiády, ktorú pravidelne vyhlasuje dekan Strojárskej fakulty pre žiakov odborných škôl a gymnázií. Už po deviatykrát sa žiaci SŠ Tvrdošín zúčastnili tejto súťaže na STU v Bratislave a znovu zvíťazili.

Z našej školy do finále Strojárskej olympiády postúpili nasledovní žiaci z odboru Mechatronika: Matúš Motyčák, Ján Ľudma, Mário Brišák, Patrik Janík. 

I. miesto obsadil Matúš Motyčák zo IV.B triedy s prácou: Automatický kurín a II. miesto Mário Brišák zo IV.C triedy s prácou CNC gravírka. Okrem finančného ocenenia jeden z našich žiakov získal aj tombolu, elektrickú kolobežku od firmy Volkswagen Slovakia, hlavného sponzora súťaže.

Nakoľko do súťaže postupujú len tí najlepší žiaci zo Slovenska, všetkým gratulujeme a ostatných žiakov povzbudzujeme, aby prezentovali tiež svoje vedomosti aj mimo našej školy.